Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie - Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w stanie kryzysu psychicznego

Informacje

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Ignacego Krasickiego 17
42-500 Będzin

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w stanie kryzysu psychicznego

Od 1 grudnia 2021 r. wznowiło swoją działalność CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W STANIE KRYZYSU PSYCHICZNEGO. W ramach projektu oferowane jest całodobowe, profesjonalne wsparcie psychologiczne oraz kontakt ze specjalistami.

Centrum Wsparcia to 24-godzinne, bezpłatne centrum, udzielające wsparcia każdej osobie w kryzysie psychicznym. Pod numerem 800 70 22 22 dyżurują specjaliści: psychologowie, psychiatra, prawnik, seksuolog, terapeuta uzależnień, pracownik socjalny i asystent zdrowienia. Szczegółowy grafik zawierający różne godziny dyżurów ww. specjalistów dostępny jest na stronie www.centrumwsparcia.pl

 

Kontakt ze specjalistami Centrum Wsparcia możliwy jest poprzez:

- bezpłatny i całodobowy telefon: 800 70 22 22,

- czat,

- e-mail: porady@centrumwsparcia.pl,

- spotkania online ze specjalistami (tj. psychiatra, seksuolog), po uprzednim umówieniu i kwalifikacji,

- sesje terapeutyczne, po uprzednim umówieniu i kwalifikacji.

 

Kryzys psychiczny to stan do którego dochodzi, gdy dana osoba nie może poradzić sobie z doświadczanymi trudnościami życiowym.  Jego powodem najczęściej bywa wydarzenie nagłe, niespodziewane np. : śmierć bliskiej osoby, wiadomość o chorobie, utrata związku, pracy, ale także życie w ciągłym, nieustającym stresie. Kryzys może być doświadczeniem zarówno indywidualnym jak i zbiorowym. Przedłużający się kryzys psychiczny bez odpowiedniej pomocy może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia (np. stan obniżonego nastroju, depresja) jak i zagrażać życiu. W takiej sytuacji nie należy czekać i warto sięgnąć po specjalistyczną pomoc.

Z pomocy Centrum Wsparcia korzystać mogą również bliscy osób, znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego. Specjaliści Centrum Wsparcia poinformują w jaki sposób można udzielić wsparcia osobie w kryzysie oraz gdzie zgłosić się po pomoc stacjonarną w danym regionie.

 

Banery/Logo